YINE SEVECEGIM

Bilemiyorum, duygularimi ifade edecek kelime var mi, ya da ben hissettiklerimi kelimelere dökebilecek miyim. Öncelikle her seye ragmen hala sevgiye inaniyorum. Çünkü inanmak zorundayim, düzeltiyorum zorundayiz, inanma-liyiz. Yasamin ve yasamanin tek ve bitmez kaynagidir sevgi.

Ben gerçekten sevebilenlerdenim. Ögrenmek,ögretmek kizmak, bagirmak, sarilmak için, dinlemek için kisacasi yasadigimi hissetmek, yasiyorum diyebilmek için.

Tam 12 yil önce okul siralarinda baslayan, basladigi andan itibaren büyüyen, günes oldugumuz, su oldugumuz, toprak oldugumuz, sevgimiz; her sabahta yeni güne, her aksamda yeni bir yildiza, kisacasi her an yeni bir seye dokunarak, duyarak, görerek büyüdü zenginlesti. Bizler de büyüdük, sevgimiz sayesinde, sevdigimiz kadar, sevebildigimizce ve gerçekten özgürce. Birbirimize ne kari ne de koca olduk, olmamiz için tüm sosyal sartlar zorladi bizi, ama sevgimiz çok güçlüydü. Karsi koyduk, direndik aci da çektik, mutsuz da olduk ama birbirimize sevgili olmaktan vazgeçemedik. Vazgeçmeyecegiz de sevgimiz bitinceye dek. Tek bir söz verdik birbirimize 'her seyi kirletelim ama sevgiyi kirletmeyelim'. Çünkü sevgi kimsenin degil dolayisiyla kimse sevgiyi kirletemez. Zaten kirlenmiyor da, kirlenen kisiler ve kisilikler. Sözümüzde duruyoruz, seviyoruz....! Ayrilmis olsak da, bu bizim için aci olsa da, gerekli olsa da, görmesek de birbirimizi, hala seviyoruz sevecegiz de.

Ayrildik, ayrilmak zorundaydik, çünkü seviyorduk. Iste bu sevgi ayirdi bizi. Kendimize ait olanlari daha bir mutlu yasayabilmek için. Kirilmadan, darilmadan, aglayarak ama anlasarak ... Simdi baslangiçta oldugu gibi dostuz.

O beni itekledi suya dokunmam, atesle oynamam için, yoksa yasanilan tatsiz ve tuzsuz bir yemektir. Benden cesur çikti. Zaten geç ve zor kabullendigim escinselligimi artik korkmadan, cesurca ve gem vurmadan yasamam, bu sansi kendime vermem için vazgeçti benden ve sevgimizden. Iste gerçek sevgi, iste gerçek seven, nasil küseriz sevgiye?

Umarim onu utandirmayacak kadar güzel bir sevgiye tekrar merhaba diyebilirim. Yoksa çok kizacagina eminim.

Su an kendimi yalniz ve çok beceriksiz hissediyorum. Umarim gözlerine bakinca alev alacagim, kollarinda eriyecegim, nefesimle isitip sabaha günaydin diyebilecegim bir sevgiliye ve sevgiye ait olurum.

Hiç tartisma sansimiz olmasa da bu satirlari okuyan herkesi seviyorum. Sevgisiz kalmayin, tabii SEVGILISIZ DE.

M.YILMAZ.

Içindekiler

 

home

This page is maintained by Lambda, Istanbul